LLLT

LLLT

Czym jest zimny laser, który w terapii nazywa się w skrócie LLLT (low level laser therapy) ?

Zabieg LLLT wykonywany jest za pomocą specjalistycznej lampy LED emitującej światło o długości fali 640 nm. LLLT jako terapia ma za zadanie wpłynąć na komórki, tkanki poprzez oddziaływanie na nie czerwonego światła na niskich poziomach zbliżonego do podczerwieni. Jest to określane jako “niski poziom” ze względu na użycie światła o gęstościach energii, które są niskie w porównaniu do innych form terapii laserowej, do ablacji, cięcia i termicznej koagulacji tkanki. Pobudza mikrokrążenie w mieszkach włosowych powodując dotlenienie i dożywienie cebulek włosowych. Energia światła laserowego przekształcana jest w naświetlanym obszarze w energię chemiczną, w efekcie pobudzając metabolizm w komórkach skóry, mieszkach włosowych i cebulkach, co przekłada się na pobudzenie syntezy białek (głównego budulca włosa).

Daje to rezultaty w postaci wzmocnienia włosów i hamowania ich wypadania, pobudza wytwarzanie nowych włosów, zwiększa się elastyczność, grubość i sprężystość włosów.

W celu uzyskania optymalnych rezultatów należy wykonać od 3 do 6 serii naświetlań. Każda seria obejmuje 10 naświetlań i powinna być wykonana w przeciągu jednego miesiąca (zabieg 2-3 x w tygodniu).
1 naświetlanie – 30 min

LLLT ma zastosowanie obecnie jako procedura wspomagająca w czasie stosowania innych metod terapeutycznych w przebiegu łysienia androgenowego oraz wypadania włosów.

Wskazania

Wypadanie włosów
Łysienie androgenowe
Łysienie hormonalne
Zniszczone włosy

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią
Aktywne choroby zapalne w obrębie skóry głowy
Choroba nowotworowa
Nadwrażliwość na światło
Przyjmowanie leków światłouczulających